Eesti

Minust

Ma olen sündinud Tallinnas. Huvi rootsi keele vastu viis mind Noarootsi Gümnaasiumi ja sealt edasi Hjo rahvaülikooli Rootsis, kus lõpetasin turismiklassi. Mul on bakalarueusekraad Tartu Ülikoolist rootsi keelte ja kirjanduse erialal ning magistrikraad konverentsitõlkes. Olen töötanud rootsi keele õpetajana nii Gustav Adolfi Gümnaasiumis kui ka keeltekoolides õpetades täiskasvanuid. 

Tallinna atesteeritud giidina tegin oma esimesed eksursioonid 2003. aastal. Sellest ajast on linn ise palju muutunud, aga armastus linna vastu on jäänud, samuti rõõm oma teadmisi jagada ja ise juurde õppida. Tunnen, et Tallinn muutub üha mitmekülgsemaks ning selle asumites tärkav energia ja nende kultuuripärand inspireerivad avastama uusi paiku. 

Ekskursioonide tegemise õigus on mul ka mitmes Tallinna muuseumis: Tallinna Raekoda, Kadrioru Kunstimuuseum, Niguliste Muuseum ja Eesti Ajaloomuuseum. 2005-2006. aastal Singapuris elades läbisin pooleaastase giidikoolituse ja töötasin Singapuri Rahvusmuuseumis. See kogemus andis palju uusi mõtteid ja inspiratsiooni.